הכונן הקשיח התרסק? ככה תדעו אם הוא בסדר

הכונן הקשיח שלכם התרסק? התחיל לגמגם לאחרונה? במאמר זה תדעו אם הוא מתפקד כראוי. דיסקים קשיחים נוטים להתקלקל ולהתרסק משלל סיבות: בלאי וזמן, הפסקות חשמל, ווירוסים, ונפילות שונות. אז מה צריך לבדוק בכדאי לוודא שהדיסק עדיין מתפקד ותקין? הנה מה שאתם צריכים לוודא.

זיהוי הדיסק הקשיח במחשב וב- Bios

לאחר התרסקות או נפילה משמעותית, הדבר הראשון שנרצה לוודא הוא – שהדיסק הקשיח תקין, עולה במערכת ה- Windows, ומזוהה כראוי ב- Bios. במערכות Windows יש ללחוץ קליק ימני על מחשב זה, ואז ללחוץ על הכיתוב: "ניהול", לאחר מכן יש ללחוץ על "ניהול דיסקים" ולוודא שהדיסק אכן מזוהה. במידה ולא, יש להבין האם הוא בכל זאת מזוהה ב- Bios, בהפעלת המחשב יש ללחוץ על הכפתור המיועד לכניסת הביוס, ולוודא שהדיסק הקשיח אכן מזוהה. במידה והדיסק הקשיח לא מזוהה בביוס ולא במערכת הווינדוס, ייתכן שמדובר ברכיב פנימי שנפגם, וכאן רק מעבדת מחשבים תוכל לסייע.

בריאות וטמפרטורת הדיסק הקשיח

על פי טיקטק שחזור מידע, לאחר שהכונן הקשיח התרסק, נרצה לבדוק את בריאות הדיסק ואת הטמפרטורות. בשביל לעשות זאת, תנאי אחד חייב להתקיים – הדיסק הקשיח חייב להיות מזוהה ולעלות במערכת ה- Windows. אז איך בודקים את זה? הבדיקה נערכת בתוכנה שנקראת: "Hard Disk Sentinel", לאחר פתיחת התוכנה נשים דגש על שתי פרמטרים: Health, ו- .Team שני הפרמטרים האלה בודקים את תקינותו של הדיסק הקשיח – הן ברמת בריאותו, והן מבחינת הטמפרטורה. אם הכל צבוע בירוק ונע באחוזים של 70-100% הכל פועל ותקין.

דוגמא:

*הפרמטר הכי חשוב שכדאי להסתכל עליו הוא: "Health" שמסמל את בריאות הדיסק הקשיח.

לסיכום

אם שני הבדיקות האלה יצאו בצורה חיובית וטובה, ככל הנראה הכל בסדר עם הדיסק הקשיח שלכם. אם אתם עדיין מרגישים שמשהו לא בסדר, והדיסק הקשיח מתחיל לזייף לאחרונה, כדאי לתת לטכנאי מחשבים להעיף מבט בנושא. אלה הם שני הבדיקות הראשונות שכדאי לעשות, מדובר בבדיקות מאוד אמינות שהוכחו כיעילות במהלך השנים. זקוקים לשחזור מידע עבור דיסק קשיח שלא עולה? אל תהססו לפנות לחברת טיק טק לצורך הוצאת הנתונים הישנים ושחזור מידע.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי גם יענין אותך...

אתר UMBARCO

החלטתם שאתם רוצים אתר אבל יש לכם התלבטות באיזו אופציה לבחור? עשיתם בירור קצר וראיתם שיש מערכות שונות לבניית אתרים? אם כך, כדאי שתדעו: האופציה

קרא עוד »