קורות חיים מתכנת – כיצד כותבים קורות חיים בצורה נכונה

כשאנחנו מחפשים מקום עבודה, באופן טבעי אחד החלקים שאמורים לעזור לנו בכך הם קורות חיים. מדובר על מסמך שאנחנו מציגים בפני המגייסים של מקומות עבודה שונים, בו אנחנו מציגים את כל היכולות והכישורים שלנו, אנחנו מציינים היכן למדנו ואילו הכשרות עומדים לרשותנו. 

קורות חיים הוא מסמך חשוב בכל תחום שהוא, בוודאי בתחום תחרותי כמו תכנות. אם אנחנו מחפשים עבודה בתור מתכנתים, עלינו לכתוב קורות חיים שיתאימו למה שהמקומות השונים מחפשים, זאת על מנת שנוכל למצוא את המקום הרלוונטי עבורנו. חשוב להדגיש, יש משמעות לאופן בו אנחנו כותבים קורות חיים ויש גם משמעות לפרטים שאנחנו מציינים, בשביל שנוכל להרשים את מי שמקבל אותם והוא ידע מדוע משתלם לו לגייס אותנו. 

לפני שנסביר אילו פרטים צריכים להיות מוצגים במסמך קורות חיים מתכנת, חשוב להבהיר, מסמך מסוג זה אמור לעזור לנו לספק התרשמות ראשונית לפני שמזמינים אותנו לראיון עבודה. לכן חשוב מאוד שאנחנו נשקיע בתהליך זה, בין אם זה מבחינת סגנון ואיכות כתיבה ובין אם זה מבחינת הפרטים הרלוונטיים למציאת עבודה. 

כיצד כותבים קורות חיים בצורה נכונה?

ראשית, בעת כתיבת קורות חיים אנחנו צריכים לקחת בחשבון שאנחנו לא היחידים שמחפשים עבודה בתחום וגם לא היחידים שמחפשים עבודה במקום אליו אנחנו פונים. לכן יש חשיבות לאופן בו נכתוב קורות חיים ולדרך בה נציג את עצמנו ואת הכישורים והיכולות שלנו. 

שנית, מאחר ומדובר על תחום כמו תכנות, אזי שאנחנו חייבים לציין לא רק הכשרות אלא גם תוכנות וכלים שאנחנו עובדים איתם, אנחנו צריכים לציין באילו פרויקטים השתתפנו, ואיזה ניסיון עומד לרשותנו. 

שלישית, רצוי מאוד להציג את קורות החיים לא רק בעברית אלא גם באנגלית. 

 

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי גם יענין אותך...

קידום באינסטגרם

אינסטגרם היא אפליקציית שיתוף תמונות המאפשרת למשתמשים לשתף את התמונות והסרטונים שלהם, ולעשות לייק או להגיב לפוסטים של אחרים. היא נוסדה על ידי קווין סיסטרום

קרא עוד »