אפיון חווית משתמש – למה זה חשוב

אפיון חווית משתמש

כשאנחנו מקבלים מוצר מסוים לידיים, עלינו לצאת מתוך נקודת הנחה שתהליך התכנון של המוצר כלל שורה ארוכה של חלקים ופרטים אשר הובילה בסופו של דבר לתוצאה הסופית שלו, מה שנמצא אצלנו בידיים.

אחד החלקים בתהליך הזה, הוא אפיון חווית משתמש. כלומר, אנחנו צריכים לדעת כיצד הלקוח, המשתמש בסוף הדרך, יכול לעשות שימוש במוצר בצורה אופטימאלית ונכונה. כל מי שמייצר מוצר, בין אם מדובר באפליקציה, תוכנת מחשב או מוצר פיזי ממשי, פועל לאפיין את הצרכים של המשתמש על מנת שהוא יוכל לייצר עבורו את המוצר הטוב ביותר.

לפני שנסביר מה זה אומר ולמה זה חשוב, צריך להבין את ההיגיון מאחורי זה. נניח ואנחנו רוצים לייצר מוצר מסוים, אם אנחנו לא נדע מי אמור להשתמש בו וכיצד, אז אנחנו עלולים לבזבז זמן יקר על ייצור מוצר שלא יתאים לקהל הלקוחות שלנו, אנחנו נבזבז עלויות ומשאבים על ייצור פונקציות לא רלוונטיות, ובסופו של דבר, נייצר מוצר לא איכותי.

מה זה אומר אפיון חווית המשתמש

על פי סטודיו 972 אפיון חווית המשתמש זה אומר שאנחנו צריכים ללמוד מי הם הלקוחות שלנו, מי אמור להשתמש במוצר, מה הוא מחפש, מה הוא צריך וכיצד אנחנו יכולים לספק לו את זה. בין אם זה דרך כלים מעשיים ובין אם זה דרך עיצוב או כלים אחרים.

צריך להדגיש כאן עוד נקודה, הרבה פעמים במסגרת תהליך האפיון וכן תהליך הייצור לאחר מכן, הרי שהמוצר משתנה עם הזמן. כלומר, יוצאת סדרה אחת עם אפיונים מסוימים, ואחרי שמקבלים פידבקים, יוצאת סדרה חדשה עם אפיונים מתקדמים יותר, ייתכן מאוד גם שהלקוח יבקש מאיתנו לבצע שינויים ספציפיים עבורו, בשביל שהמוצר יתאים לצרכיו.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי גם יענין אותך...

קורס אבטחת מידע

אבטחת מידע העתיד המקצועי

בישראל יש אחוז גדול של צעירים שעובדים בתחום ההייטק. למעשה, נראה כאילו כל אדם שני עוסק בתחום זה שמכיל עולם ומלואו ומספק פרנסה למאות אלפי

קרא עוד »