האם אפשר לעשות הסבה להייטק בגיל 30-40?

אחת השאלות שעוסקים בה לא מעט בשוק העבודה בכלל ובשוק ההייטק בפרט היא, מתי אפשר להיכנס לשוק זה. האם צריך להיות צעיר לשם כך, או שמא אפשר להיכנס לתחום גם בגילאים מאוחרים לכאורה. 

למשל, עולה שאלה האם ניתן לעשות הסבה להייטק בגיל 30 או 40, או שמא זה מאוחר מדי. שאלה זו עולה, בין היתר, בגלל העובדה שיש הרבה מאוד חבר'ה בגילאים אלה אשר מעוניינים להשתלב בתחום ההייטק, מעוניינים לעזוב את הקריירה במקצוע שלהם ולעבור לעבוד בחברות הייטק או כעצמאים בתחום, אחרי שהם למדו מקצוע כזה או אחר שמאפשר להם להשתלב בו. 

הם בוחרים לבצע את השינוי וההסבה, הן מסיבות כלכליות, שכן בהייטק השכר והתנאים טובים יותר, והן בגלל העובדה שבתחום זה אפשר להשיג, במקרים מסוימים, ביטחון תעסוקתי גבוה יותר. בוודאי אם עוסקים בתחום שיש לו ביקוש נרחב, אשר סביר להניח לא ייעלם פתאום. 

האם זה אפשרי לבצע הסבה?

התשובה לשאלה זו היא כן. ניתן לעשות הסבה להייטק בגיל מאוחר, העניין, האם יש את הכלים, רצון וסבלנות לכך. כלומר, מי שרוצה לעשות הסבה להייטק, צריך לקחת בחשבון שזה תהליך הדורש השקעה, זמן וסבלנות, וכן סביר להניח שהוא לא יוכל ליהנות מיד משכר גבוה או מתפקיד משתלם ומתגמל. זה יכול לקחת זמן ויש לסיים קורס QA אונליין תחילה.

אם הוא מוכן להשקיע את מה שצריך ומוכן לעשות את הויתורים הנדרשים, אזי שהוא יכול לבצע את ההסבה. לאורך זמן, סביר להניח שזה ישתלם לו. צריך לציין, ישנם ארגונים וישנן חברות אשר עוזרות בתהליך זה, בין אם זה במטרה לעזור לאנשים לעבור ממקצוע אחד לשני ובין אם זה במטרה לעזור לאנשים שאין להם עבודה או מקצוע, להשתלב בתחום. 

 

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי גם יענין אותך...

מי זקוק למאגרי תמונות?

המאמר באדיבות https://elements-of-design.org לוויזואליה בעידן הדיגיטלי משקל רב. אחת הסיבות לכך היא ששרשרת האינטרנט משופעת באימג'ים ותמונות. אתם מעלים פוסט בפייסבוק, באינסטגרם, כתבה לאתר חדשות,

קרא עוד »

אבטחת מידע העתיד המקצועי

בישראל יש אחוז גדול של צעירים שעובדים בתחום ההייטק. למעשה, נראה כאילו כל אדם שני עוסק בתחום זה שמכיל עולם ומלואו ומספק פרנסה למאות אלפי

קרא עוד »